Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 vecí, ktoré vám domov prinesú smolu. Feng shui odborníci varujú: vyhoďte ich

reklama:
Feng shui
7 vecí, ktoré vám domov prinesú smolu. Feng shui odborníci varujú: vyhoďte ich Foto: www.gettyimages.com

Pamätáte si, ako ste ako malí na ulici nachádzali najrôznejšie poklady? Niekto mal to šťastie a podarilo sa mu nájsť nejaký zabudnutý šperk, zakotúľanú mincu alebo iný malý poklad. Rovnako staré pôdy často ukrývajú skvosty, z ktorých niektorým dávate nový domov. Podľa odborníkov Feng shui by ste si ale niektoré veci vôbec domov nosiť nemali, alebo ich rovno vyhoďte! Ktoré sú to?

Je jedno, či ste ich našli na ulici, na pôde, alebo ste prepadli ich kúzlu na blšom trhu. Niektoré veci nie je dobré si privlastňovať, zvlášť, keď nepoznáte pôvodného majiteľa. Skrátka sú veci, ktoré vám môžu podľa odborníkov Feng shui priniesť domov smolu. Ako je to možné?

Pozor na kvety

Asi vás to prekvapí, ale nielen veci môžu byť u vás doma zdrojom smolných chvíľok. Pozrite sa na zoznam hneď dvanástich izbových kvetov, ktoré vám prinesú smolu:

Na tieto rastliny, nech sa vám budú páčiť akokoľvek, jednoducho zabudnite a radšej sa obzrite po iných.

Zlá energia, staré duše

Niektoré nájdené veci radšej nechajte tam, kde ležali. Rovnako ako sa im vyhýbajte aj na blšom trhu. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Existuje zoznam predmetov, ktoré môžu prenášať negatívnu energiu a priniesť vám smolu, alebo sa v nich kumuluje energia skorších majiteľov a ani tá nemusí byť úplne pozitívna. Ktoré veci to sú?

Na šperky zabudnite

Je jedno, či sú to náušnice, prstienok, retiazka, alebo náramok. Ide o jedny z najosobnejších vecí, ktoré sú s pôvodným majiteľom späté veľmi silným putom. Čím staršie ony šperky sú, tým viac nebezpečenstva vám môžu priniesť. Zvlášť ak ich pôvodný majiteľ v čase, keď ich mal na sebe, prežil nejaké nešťastie, alebo nepríjemnú situáciu. V takom prípade mohla na šperk sadnúť kliatba.

Hodiny radšej nové

S hodinami je to ako so šperkami. Aj tie majú veľmi silné puto so svojim pôvodným majiteľom. A nosením cudzích hodín by ste na seba mohli veľmi jednoducho prevziať aj jeho neduhy. Preto nie je dobré si nenájdené ukazovatele času ponechať.

Pozor na hrebeň

Ponechať si nájdený hrebeň znie samo o sebe trochu zvláštne. Čo ak ste ale našli jeden nádherne zdobený niekoľko generácií starý? Rozhodne si ho domov nenoste. Aj táto osobná vec je silne spätá s pôvodným majiteľom. A to tak, že by ste si jej používaním mohli nechtiac privodiť pokojne zdravotné ťažkosti, ktorými pôvodný majiteľ trpel, v lepšom prípade by ste na seba mohli privolať úzkostné myšlienky toho, ktorému hrebeň kedysi patril.

Zrkadlo skrýva nebezpečenstvo

O zrkadlách koluje množstvo nelichotivých povier. Ak sa rozbije, prinesie smolu. Rovnako tak nešťastie môže priniesť zrkadlo, ktoré kedysi patrilo niekomu inému. Stačí jediný pohľad do neho a prijmete na seba všetky problémy osoby, ktorá do zrkadla hľadela pred vami.

Kľúče vám budú k ničomu

Staré kľúče sú fascinujúce, zvlášť tie, ktoré majú nejaký zaujímavý tvar a zdobenie. Avšak ani tento predmet by ste si nemali dobrovoľne priniesť domov.

Medailón, zvláštna kategória

Pokiaľ by ste mali šperky obísť oblúkom, starým medailónom sa vyhýbajte na míle ďaleko. Nič osobnejšieho, ktoré vám môže priniesť smolu a negatívnu energiu, rozhodne nenájdete.

Pozor na riad

Našli ste na povale nádherný servis po predkoch? Skontrolujte ho, či je úplne v poriadku. Pokiaľ nájdete niektoré kúsky poškodené, prasknuté, naštiepené, radšej servis odložte. Mohli by vám do harmonickej domácnosti naraz vniesť nerovnováhu, nezhody, ale aj časté hádky.

Zdroje: horoskopy.blesk.cznasregion.czdama.cz, www.ireceptar.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 18. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.