Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo o vás prezradí vaša farba očí? Možno budete zaskočení

reklama:
farba očí
Čo o vás prezradí vaša farba očí? Možno budete zaskočení Foto: www.gettyimages.com

Ako pravdivá je múdrosť „Oko do duše okno.“ Sami poznáte situácie, kedy nehovoríte pravdu a pozeráte sa pritom úplne inam, než na toho, s kým sa rozprávate. Alebo sa hanbíte, ste nervózni. Vedeli ste však, že farba očí dokáže určiť váš charakter? Vedci na celom svete vykonávajú štúdie zamerané na odhalenie ľudského charakteru. Existuje mnoho metód a testov, ktoré dokonale zistia tajomstvo mysle. Povaha človeka je veľmi zložitá a často aj daná osoba o sebe veľa vecí netuší.

Nečakané situácie, ktoré sa môžu stať každému z nás, tak môžu vyvolať reakcie, o ktorých sme doteraz nevedeli. V dnešnom článku vám ponúkame jednu z možností, ako lepšie spoznať sami seba. Je to veľmi jednoduché, stačí sa pozrieť do zrkadla a presne určiť farbu svojich očí. Podľa vedcov z jednej švédskej univerzity má farba očí priamu spojitosť s osobnými rysmi. Prečítajte si čo o vás prezradia vaše oči.

Modré oči

Táto farba očí je podľa výskumov najviac vyskytovaná. Ľudia, ktorí ju majú, sú charakterizovaní ako opatrní a nepriebojní. Často ustúpia ostatným, aj keď vedia, že práve ich názor je ten pravý. Bolo vedecky dokázané, že modrooké ženy najlepšie znášajú pôrodné bolesti.

Šedé oči

Táto menej obvyklá farba je odtieňom modrej. Ľudia s „oceľovým pohľadom“ sú neústupní, cieľavedomí, tvrdohlaví a bohužiaľ niekedy aj citovo chladní. Bývajú aj kreatívni, nápadití, a hoci im chýba zmysel pre humor, oplývajú rozpustilosťou, temperamentom a racionálnym myslením.

Orieškové oči

Tento jemný hnedý odtieň charakterizuje milého, nekonfliktného človeka, ktorý má však pre okolie jednu malinkú vadu, je úprimný a pravdu sa nebojí povedať nahlas. Ich nositelia sú verní, nezávislí a nevedia klamať.

Tmavo hnedé oči

Tento odtieň majú vysoko inteligentní ľudia s vodcovskými sklonmi. Majú vysoké sebavedomie, často si idú bez ohľadu za svojím cieľom, aj keď je ostatnými považovaný za nemožný. Vďaka tomu majú bezhraničnú dôveru ľudí, s ktorými pracujú. Títo ľudia nemajú radi alkohol a veľa sa zaujímajú o šport.

Zelené oči

Krásna farba ukazujúca na človeka, ktorý má sexappeal. Ich nositeľ je zvodný, atraktívny a tiež vášnivý. Lásku vedia dávať, ale potrebujú jej aj veľa dostávať. Môžu byť pomstychtiví a nepredvídateľní.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 17. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.