Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kvôli tomuto by ste si nemali nechávať fotografie mŕtvych. Tento dôvod vás šokuje

reklama:
fotografie mŕtvych
Kvôli tomuto by ste si nemali nechávať fotografie mŕtvych. Tento dôvod vás šokuje Foto: www.gettyimages.com

Po smrti milovaného človeka nám ostávajú fotografie pripomínajúce zosnulého a vracajúce vrelé spomienky. Nie je preto divné, že si ich uchovávame a počas vhodných chvíľ si ich prezrieme.

V ezoterike však existuje názor, že je potrebné si také fotografie uchovávať podľa určitých pravidiel, aby sa zabránilo vplyvu mŕtvych energií na živých ľudí.

Fotografia zosnulého je nejakým spôsobom spojená so svetom mŕtvych a keď človek zomrie, opúšťa svoje spojenie so svetom živých. Je preto dobré vedieť, ako si správne uchovávať fotky mŕtvych ľudí.

Nevešajte si fotografie zosnulých kade-tade po dome a nepozerajte sa na ne príliš často, pretože sa tým zbavujete pozitívnej energie a ochrany, čo následne povedie k zhoršeniu duševného, emočného aj fyzického zdravia.

Fotka z pohrebu je obzvlášť nebezpečná. V niektorých krajinách je zaužívané fotografovanie na cintorínoch, ale je to pomerne zlá tradícia: také fotografie nedovolia človeku zabudnúť na túto smutnú udalosť a nenájde ani svoj vnútorný pokoj. V prípade, že takéto fotky máte aj vy, radšej sa ich zbavte.

Skladujte ich oddelene od fotografií mŕtvych v čiernom obale alebo krabici. Ak sú na jednej fotografii mŕtvi aj živí, bude lepšie ich rozstrihnúť a nedovoliť negatívnej energii, aby vás pohltila.

Nemusíte sa obávať, ak sa na fotografie z albumu občas pozriete. Najdôležitejšou vecou je, aby ste na ne nepozerali až príliš často – povedie to k zhoršeniu emočného stavu. Existujú aj názory, že otváranie albumu s fotografiami mŕtvych by malo nastať len počas dní pamiatky zosnulých alebo výročia ich smrti.

Psychológovia majú v tejto veci svoj vlastný názor. Hovoria, že sa bojíme zavesiť fotografie mŕtvych len preto, že nám pripomínajú pominuteľnosť života a že príde deň, kedy tento svet opustíme aj my. Tiež radia, aby ste zosnulým odpustili. Ak to urobíte, fotografie vám nebudú spôsobovať žiaľ a smútok. Naopak, budete si s nimi spájať len tie najpríjemnejšie spomienky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 17. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.