Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pevné brucho aj po 50: Stačí v ľahu správne dýchať a zdvihnúť nohy. Pozrite

reklama:
Pevné brucho aj po 50
Pevné brucho aj po 50: Stačí v ľahu správne dýchať a zdvihnúť nohy. Pozrite Foto: www.gettyimages.com

Chcete mať výstavné pevné brucho aj po 50? Nemusíte navštevovať žiadne fitness. Skúste si naordinovať každodenný rituál a robte cviky v ľahu v pohodlí domova.

Patríte medzi jedincov, ktorým sa cnie po vypracovanom a krásne pevnom brušku? Nehádžte flintu do žita! Fakt, že máte nad 50 neznamená, že to tak musí byť a inak to nejde. S pribúdajúcim vekom sa síce spomaľuje metabolizmus, ale práve preto je nesmierne dôležité venovať pozornosť predovšetkým zdravej strave a pravidelnému pohybu. Svoj krásny a vysnívaný „pekáč buchiet“ si dokonca môžete vypracovať v pohodlí domova a vykonávať cviky v ľahu na zemi.

Chcete mať pevné brucho? Dajte si každý deň 5 minút cvičenia podľa tohto videa:

Stačí len rohožka a odhodlanie

Na to, aby ste mali opäť výstavné brucho, vám bude stačiť predovšetkým vaše pevné rozhodnutie, rohožka na cvičenie a pravidelný čas, ktorý si radi urobíte a bude len naozaj váš. Na brušné partie existuje celá škála cvikov, ku ktorým už nič iné nepotrebujete. Nie každý má skvelú kondíciu, a tak je vždy lepšie začať od ľahších cvikov, ktoré postupom času zvládnete a budete pridávať ďalšie a náročnejšie. Medzi také patrí napríklad niekoľko variant účinnej „dosky“. Na začiatok si stačí ľahnúť na chrbát na podložku. Ktoré cviky sú vhodné aj pre všetkých po 50?

Domáce cvičenie

Pokiaľ patríte medzi začiatočníkov a doteraz ste cvičiť na brucho nemuseli, je najlepšie pre začiatok cvičenia doma. Spočiatku by ste totiž mali trénovať aj niekoľkokrát denne, a preto by sa vám behať do posilňovne veľmi neoplatilo.

Stačí, keď zvolíte adekvátnu dobu cvičenia a najskôr úplne postačí, keď budete pravidelne pracovať na 2 a 4 cvikoch, ktoré budete v začiatkoch vykonávať v 10 opakovaniach, a to v jednej sérii. Cviky opakujte 2 až 3-krát denne a postupne pridávajte nielen počet opakovaní, ale aj ďalšie série. Medzi nimi si vždy dajte 2 minútky odpočinok. V tejto fáze už môžete ubrať dennú frekvenciu a cvičiť napríklad len ráno alebo večer.

Prvý cvik

Pri vykonávaní každého cviku myslite na správne dýchanie. Všeobecne platí, že s výdychom by ste mali ísť do záberu. Ľahnite si pohodlne na celý chrbát a ruky položte za hlavu. Následne pomaly s výdychom pokrčte pravé koleno a pritiahnite k nemu pomocou brušných svalov trup a ľavý lakeť. S nádychom potom pokrčenú nohu natiahnite a týmto spôsobom striedajte obe strany. Chrbát a brucho tlačte po celý čas k podložke.

Druhý cvik

Zaujmite rovnakú polohu a tentoraz obe nohy zdvihnite hore a od kolien ich pokrčte do pravého uhla. Myslite opäť aj na pevne pritlačený chrbát k podložke, to je pravidlo, ktoré je nutné dodržiavať pri každom z uvedených cvikov. Následne nohy natiahnite, avšak neklaďte ich na zem. Opäť ich pokrčte v kolenách a vráťte do východiskovej polohy.

Tretí cvik

Prichádza na rad ďalší cvik, vďaka ktorému si krásne spevníte brucho. V polohe na chrbte odlepte spodné končatiny od zeme a v tempe striedavo pokrčujte a naťahujte nohy.

Štvrtý cvik

V známej východiskovej polohe pokrčte nohy v kolenách a ruky dajte za hlavu. S výdychom vždy zdvihnite trup mierne nahor a následne sa vráťte opäť späť do ľahu.

Zdroje: www.aktin.cz, www.zeny.cz, www.prozeny.cz, www.ireceptar.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 18. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.