Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tehotenstvo a koronavírus. Ako mladá žena prekonala nástrahy vírusu?

reklama:
Tehotenstvo a koronavírus. Ako mladá žena prekonala nástrahy vírusu?

Máte koronavírus. Ale všetko bude v poriadku. „Znela posledná veta, ktorú predniesol lekár smerom k Monike Ramirezovej, než sa jej svet od základu zmenil. Žena sa v tridsiatom týždni tehotenstva hlásila na pohotovosť v lekárskom centre v Kalifornii, pretože mala problémy s dýchaním. Monika Ramirez je jednou z nastávajúcich matiek, ktoré počas tehotenstva chytili koronavírus, a ich stav sa zhoršil natoľko, že potrebovali dlhú nemocničnú liečbu.

Nevenovala pozornosť dýchavičnosti

Žena vyzerala unavene a sťažovala sa, že ju všetko bolí. Manžel myslel, že ide o sprievodné signály tehotenstva, a tak sa o ňu staral doma a nenapadlo ho všetko riešiť v nemocnici. O tri dni neskôr tehotná žena ležala v posteli, sotva dýchala a cítila, že s ňou niečo nie je v poriadku, potrebovala okamžitú lekársku pomoc.

Testovanie

Jej prvý test na koronavírus v nemocnici bol negatívny, ale o dva dni neskôr bola situácia opačná. Od tejto doby lapala po dychu a predtým, než bola prevezená vrtuľníkom do inej inštitúcie, bola pripojená k ventilátoru.

Komplikácie

O dva dni neskôr došlo k predčasnému prasknutiu plodovej vody. Podľa doterajších lekárskych skúseností je to u tehotných žien s koronavírusom relatívne bežné a lekári sa rozhodli pre okamžitý cisársky rez.

Po narodení dieťaťa sa žene dvakrát zastavilo srdce. Nakoniec ležala tri týždne v kóme. Keď sa prebudila v inej nemocnici, netušila, čo sa jej stalo. Myslela si, že je stále tehotná.

Príbeh mal ale dobrý koniec. Malé dievčatko strávilo osem týždňov na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti, zatiaľ čo Monika Ramirezová bola prevezená do iného ústavu niekoľko dní potom, čo mohla dýchať sama. Teraz spolu zažívajú krásne chvíle.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. februára 2021

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.